Bezkonkurencyjna Mikaela

Narciarstwo alpejskie

Liderka klasyfikacji pucharowej Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała slalom alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Lienz. Była najszybsza zarówno w pierwszym, jak i drugim przejeździe i odniosła 93. w karierze zwycięstwo. Shiffrin zadanie „ułatwiły” dwie zawodniczki, które plasowały się w trójce po pierwszym przejeździe. Jej rodaczka Paula Moltzan wypadła z trasy, natomiast Szwedka Anna Svenn-Larsson miała dopiero 25. rezultat, ze stratą ponad 1,5 do Shiffrin. Na mecie triumfatorka o 2,34 s wyprzedziła Niemkę Lenę Duerr i o 2,45 s Szwajcarkę Michelle Gisin.

Magdalena Łuczak w pierwszym przejeździe uzyskała 36. czas i nie zakwalifikowała się do drugiego. Do „30” zabrakło jej 0,25 s.

Wyniki slalomu

1. Mikaela Shiffrin (USA) 1.48,75 (52,81/55,94),

2. Lena Duerr (Niemcy) strata 2,34 s (54,47/56,62),

3. Michelle Gisin (Szwajcaria) 2,45 (54,20/57,00),

4. Anna Swenn-Larsson (Szwecja) 2,94 (54,13/57,56),

5. Petra Vlhova (Słowacja) 3,24 (55,22/56,77),

6. Katharina Huber (Austria) 3,31 (55,60/56,46)...

Odermatt ucieka rywalom

Broniący Kryształowej Kuli Szwajcar Marco Odermatt był najlepszy w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata we włoskim Bormio. Nie miał sobie równych i wygrał z przewagą 0,98 s nad drugim Austriakiem Raphaelem Haaserem, a Norweg Aleksander Aamodt Kilde stracił do niego aż 1,31 s. To w sumie czwarte w tym sezonie zwycięstwo Szwajcara, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej PŚ. Polacy nie startowali.

Aż 13 zawodników nie ukończyło zawodów. Groźny wypadek miał Włoch Christof Innerhofer, który został przetransportowany do szpitala helikopterem.

Wyniki supergiganta: 1. Marco Odermatt (Szwajcaria) 1.27,72, 2. Raphael Haaser (Austria) strata 0,98 s, 3. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) 1,31, 4. Vincent Kriechmayr (Austria) 1,45, 5. Justin Murisier (Szwajcaria) 1,76, 6. Stefan Babinsky (Austria) i Nils Allegre (Francja) obaj 1,81

Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Marco Odermatt 636, 2. Marco Schwarz (Austria) 464, 3. Aleksander Aamodt Kilde 240, 4. Vincent Kriechmayr 227, 5. Cyprien Sarrazin (Francja) 200, 6. Filip Zubcić (Chorwacja) 198

Klasyfikacja supergiganta: 1. Marco Odermatt 160, 2. Vincent Kriechmayr 150, 3. Raphael Haaser 94