LIGA MISTRZYŃ

BEZ WALKI I NADZIEI

Vakifbank Stambuł potrzebował zaledwie 40 minut, by rozwiać nadzieję rzeszowskich Rysic na awans do ćwierćfinału.

Rzeszowianki przed tygodniem, w pierwszym meczu play offu o 1/4 finału, przegrały we własnej hali 0:3. Wynik ten przed rewanżem od razu stawiał je na straconej pozycji. Nie dość, że musiały mierzyć się z jedną najlepszych klubowych drużyn na świecie, to na jej terenie i nie mogły sobie pozwolić na stratę więcej niż jednego seta. A to jeszcze nie wszystko, bo do awansu do czołowej ósemki potrzebowały zwyciężyć w „złotym secie”.

Zadanie przerosło wicemistrzynie Polski. Ich porażka zaskoczeniem nie jest, ale zaprezentowały się fatalnie. Wyszły na parkiet bez wiary w zwycięstwo. W ich poczynaniach brakowało agresji i dokładności. Popełniały też proste błędy. Miejscowe same chyba nie spodziewały się, że tak łatwo będą zdobywały punkty. Seryjnie blokowały ataki naszych zawodniczek, same zaś kończyły praktycznie każdą akcję. Niezawodne były Jordan Thompson, Alexandra Frantti i Gabriela Braga Guimaraes „Gabi”. Zawodniczki ze Stambułu szybko, bo po zaledwie 40 minutach, wygrały dwie pierwsze partie, zapewniając sobie awans do 1/4 finału.

Giovanni Guidetti, trener VakifBanku, na trzeciego seta wysłał do boju rezerwowe. Wydawało się, że Rysice z nimi sobie poradzą. Miały bowiem już 10 punktów przewagi (17:7). Wtedy jednak na parkiet wróciła „Gabi” i odmieniła losy seta. Brazylijka i jej koleżanki błyskawicznie odrobiły straty, kończąc spotkanie w trzech setach.

(mic)

VakifBank Stambuł – PGE Rysice Rzeszów 3:0 (25:12, 25:18, 25:23). Pierwszy mecz 3:0. Awans VakifBanku.

VAKIFBANK: Ozbay (2), Frantti (12), Ogbogu (8), Thompson (10), Braga Guimaraes (9), Gunes (4), Aykac Altintas (libero) oraz Akbay, Van Aalen (1), Cebecioglu (2), Acar (libero), Karutasu (4), Busa (6). Trener Giovanni GUIDETTI.

RYSICE: Wenerska, Coneo (7), Obiała (3), Orvosova (16), Kalandadze (10), Jurczyk (4), Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej (2), Szlagowska, Kubas, Kowalska. Trener Stephane ANTIGA.

Sędziowali: Dejan Rogić (Serbia) i Ilaria Vagni (Włochy). Widzów 2600.