BEZ SUKCESÓW W LIMIE

PŚ SZABLISTEK

Żadnej polskiej szablistce nie udało się awansować do czołowej „32” turnieju indywidualnego Pucharu Świata w Limie. Najwyżej - na 36. pozycji - sklasyfikowano Zuzannę Cieślar (Zagłębiowski KS Sosnowiec) w 1/32 finału przegrała z Bułgarką Olgą Hramową 11:15.

Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) zajęła 42. lokatę po porażce z Sooyeon Choi z Korei Płd. 14:15, a Daria Skonieczna (UKS Szabla Ząbki) uległa Ukraince Julii Bakastowej 13:15 i została sklasyfikowana na 48. miejscu.

Triumfowała utytułowana Ukrainka Ołha Charłan, która w finale pokonała Węgierkę Katinkę Sugar Battai 15:6. 33-latka z Mikołajowa, która na stałe mieszka w Bolonii, to czterokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna mistrzyni Europy. W sobotę odnotowała już 30. triumf w zawodach PŚ, a na podium stanęła po raz 59.