Bez Sochana i bez punktów

Reprezentacja koszykarzy przegrała po raz drugi podczas turnieju w Chorwacji. tym razem z Brazylią.

KOSZYKÓWKA

Polscy koszykarze uczestniczą w Międzynarodowym Turnieju Koszykarskim w chorwackiej Opatiji. W pierwszym spotkaniu w niedzielę biało-czerwoni przegrali z gospodarzami 68:82. w poniedziałek nasz zespół stanął na przeciw reprezentacji Brazylii, która w światowym rankingu jest na miejscu 12. Wszyscy trzej uczestnicy turnieju przygotowują się do lipcowych kwalifikacji olimpijskich.

Trener Igor Milicić po raz kolejny dokonał zmiany w pierwszej piątce - tym razem w wyjściowym ustawieniu pojawili się Mazurczak, Michalak, Nizioł, Dziewa oraz Balcerowski.

Polacy w pierwszej kwarcie długo prowadzili, ostatecznie ta część zakończyła się remisem. Na długą przerwę oba zespoły schodziły przy pewnym prowadzeniu Brazylijczyków, wśród których brylował Bruno Caboclo. 28-letni skrzydłowy Partizana miał w tym czasie na swoim koncie już 17 punktów. Po przerwie Canarinhos kontrolowali sytuację na parkiecie. w naszej drużynie najskuteczniejszy był Mateusz Ponitka (19 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty). Znów nie zobaczyliśmy w akcji Jeremy Sochana, który z ławki dopingował kolegów.

Polska - Brazylia 75:91 (21:21, 18:28, 20:17, 16:25)

POLSKA: Mazurczak, Michalak 5 (1x3), Nizioł 6 (1x3), Dziewa 5, Balcerowski 7 – Pluta 7 (1x3), Sokołowski 7 (1x3), Slaughter 4, Milicić jr. 13 (3x3), Ponitka 19, Bogucki 2, Żołnierewicz. Trener Igor MILICIĆ.