Bez „Skorupa”

WŁOCHY

Z powodu Superpucharu Włoch spotkanie Bologny z Fiorentiną musiało zostać przełożone. Zawodnicy z Florencji nie zabłysnęli miesiąc temu w turnieju, który odbył się w Arabii Saudyjskiej, kończąc swoją przygodę na pierwszym, półfinałowym starciu. W końcu nadszedł moment, gdy można było odrobić zaległości ligowe. Podopieczni Vincenzo Italiano przyjechali do regionu Emilia-Romania w środę i… z pewnością nie będą wspominać dobrze tego wieczoru.

Wszystko przez to, że już w 12 minucie Riccardo Orsolinie wpisał się na listę strzelców. Najlepszy strzelec zespołu z Bolonii wyprowadził swój zespół na prowadzenie, dzięki świetnej indywidualnej akcji. Włoch otrzymał długie podanie na skrzydło, wbiegł z futbolówką w pole karne, zmylił obronę i trafił do siatki. Przeciwników dobił rezerwowy Jens Odgaard, który w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na 2:0.

Spotkanie to było o tyle ważne, że było batalią o 5. lokatę w tabeli. W przypadku Bologny porażka z przyjezdnymi z Florencji oznaczałaby spadek z miejsca gwarantującego grę w Lidze Europy. Ostateczne zwycięstwo środowych gospodarzy pozwoliło natomiast utrzymać korzystną pozycję.

W spotkaniu nie wystąpił Łukasz Skorupski. Podstawowy bramkarz Bologny po raz trzeci w bieżącym sezonie dostał dzień odpoczynku od szkoleniowca. Jego zastępca Federico Ravaglia spsiał się między słupkami bardzo dobrze, jednak pozycja 9-krotnego reprezentanta Polski w zespole z pewnością nie została przez to zachwiana. 90 minut na ławce rezerwowych przesiedział także Kacper Urbański.

Bologna – Fiorentina 2:0 (1:0)

1:0 – Orsolini (12), 2:0 – Odgaard (90+5)