Francesco Bagnaia najlepszy w Jerez

MOTOCYKLE - GRAND PRIX HISZPANII

Broniący tytułu Włoch Francesco Bagnaia po raz trzeci z rzędu wygrał wyścig o Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez de la Frontera. Lider klasyfikacji generalnej Jorge Martin (obaj Ducati) miał wypadek i nie ukończył zawodów. Drugie miejsce zajął sześciokrotny mistrz świata Hiszpan Marc Marquez (Ducati), który startował z pole position. Trzeci był rodak zwycięzcy Marco Bezzecchi (Ducati).

Martin prowadził w wyścigu przez większość czasu, jaki spędził na torze, zanim na 11. okrążeniu stracił panowanie nad motocyklem i wylądował na żwirze. Od tego momentu zaciętą walkę toczyli Bagnaia i wspierany przez lokalnych kibiców Marquez. Hiszpan dwukrotnie wyprzedził Włocha, ale w końcówce to Bagnaia przypuścił skuteczny atak. Ostatecznie wygrał z przewagą 0,372 s. Bezzecchi miał do zwycięzcy prawie cztery sekundy straty. Po czterech rundach MŚ Bagnaia jest wiceliderem klasyfikacji generalnej z 75 punktami. Prowadzący Martin ma 92.

W poniedziałek w Jerez rozpoczynają się oficjalne testy, a kolejna runda MŚ - Grand Prix Francji - odbędzie się 12 maja w Le Mans.