Awans bez trenera

PUCHAR WŁOCH

W środowy wieczór włoscy kibice mieli wystarczająco wiele derbowych wrażeń. Najpierw w stolicy kraju Lazio wygrało z AS Romą. Później w derbach Lombardii AC Milan zmierzył się z Atalantą. Jeszcze przed spotkaniem było wiadomo, że będzie to zacięty pojedynek i piłkarze nie zawiedli fanów. Najpierw mediolańczykom prowadzenie dał Rafael Leao, który w 45 minucie wpisał się na listę strzelców. Radość nie trwała jednak długo, bo chwilę później, jeszcze przed przerwą, do wyrównania doprowadził Teun Koopmeiners. Holender stał się bohaterem meczu, gdy po zmianie stron po raz kolejny pokonał bramkarza Mike’a Maignana, tym razem z rzutu karnego. Drugi gol dla Atalanty był wystarczający do tego, aby zespół z Bergamo cieszył się z awansu do półfinału Pucharu Włoch.

Mecz z czerwoną kartką zakończył… szkoleniowiec Atalanty Gian Piero Gasperinmi. 65-latek już w 38 minucie wdał się w poważną dyskusję z sędzią, po której zobaczył żółtą kartkę. Ta decyzja tak rozzłościła Włocha, że ten nie skończył krzyczeć na arbitra, który po raz kolejny wyciągnął z kieszeni „żółtko” i odesłał trenera na trybuny.

KJ

1/4 finału Pucharu Włoch

AC Milan – Atalanta 1:2 (1:1)

1:0 – Leao (45), 1:1 – Koopmeiners (45+2), 1:2 – Koopmeiners (59, karny)

Mecz Juventus – Frosinone zakończył się po zamknięciu numeru. Do przerwy turyńczycy wygrywali 2:0, a oba gole zdobył Arkadiusz Milik.

SERIE A

Program 20. kolejki

Sobota: Napoli – Salernitana, Genoa – Torino (oba mecze 15.00), Hellas – Empoli (18.00), Monza – Inter (20.45); Niedziela: Lazio – Lecce (12.30), Cagliari – Bologna (15.00), Fiorentina – Udinese (18.00), Milan – Roma (20.45), Poniedziałek: Atalanta – Frosinone (20.45); [Wtorek:] Juventus – Sassuolo (20.45).