30 MINUT TO ZA MAŁO

EUROPEJSKIE PUCHARY

Chcąc myśleć o zwycięstwie w Lidze Mistrzyń, należy walczyć przez całe spotkanie, a nie tylko w jednej połowie. Taki wniosek można wysnuć po 13. porażce Zagłębia Lubin w meczu 13. kolejki grupy B z Rapidem Bukareszt 21:24 (15:13). „Miedziowe” szukały pierwszej wygranej i po dwóch kwadransach były bliskie jej znalezienia. Rywal znajdował się w ich zasięgu, bo przed tym starciem miał 7 pkt i plasował się pozycję wyżej. Dwie bramki w piłce ręcznej to jednak nic. Po zmianie stron znacznie lepiej prezentował się Rapid Bukareszt i w 39 min doprowadził do remisu 16:16. Lubinianki walczyły o każdą piłkę, często łapały 2-minutowe kary (w sumie miały ich 14) i przyjezdnym łatwiej było trafiać do siatki. Najwięcej (6) razy uczyniła to Dorina Korsos. W zespole Zagłębia najskuteczniejsza była Daria Michalak (6). W sobotę, na pożegnanie z LM, wyjazdowym przeciwnikiem mistrzyń Polski będzie Krim Lublana. Również 3 bramkami na własnym terenie przegrał w Lidze Europejskiej MKS FunFloor Lublin. Lepszy od wicemistrzyń kraju okazał się inny zespół z Rumunii, Gloria Bistrita-Nasaud, zwyciężając 29:26 (18:12). Tu o wyniku zadecydował początek i końcówka premierowej odsłony. Choć w 21 min miejscowe prowadziły 10:9, przeciwniczki zdołały wypracować bezpieczną przewagę, której pilnowały do ostatniej syreny. Gloria awansowała do 1/4 finału, a MKS udział w rozgrywkach zakończy niedzielnym meczem z Neptunes Nantes. (m)