Czwartek 25 kwietnia

Wydarzenia sportowe

Iga Świątek awansowała do 1/16 finału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Polska tenisistka pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4. Spotkanie trwało godzinę i osiemnaście minut. Kolejną przeciwniczką liderki światowego rankingu będzie Rumunka Sorana Cirstea

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak wygrały rywalizację w regatach żeglarskiego Pucharu Świata w Hyeres i zapewniły Polsce olimpijską kwalifikację w klasie 49erFX. W środę taką nominację biało-czerwoni wywalczyli w klasie Formula Kite – w gronie kobiet jak i mężczyzn.

Marcin Bachleda został nowym trenerem kadry narodowej A kobiet w skokach narciarskich. Zastąpił na tym stanowisku Haralda Rodlauera, który złożył rezygnację.

Xavi Hernandez pozostanie trenerem piłkarzy Barcelony - potwierdził w czwartek na konferencji prasowej prezes klubu Joan Laporta. Hiszpańskie media już w środowy wieczór podały, że szkoleniowiec, który ogłosił w styczniu zamiar odejścia, wypełni kontrakt obowiązujący do czerwca 2025 roku.

"Władze FC Barcelony są zainteresowane sprowadzeniem jednego z zawodników angielskiego klubu Newcastle na miejsce polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego” - napisał w czwartek wydawany w Madrycie dziennik “Que!”.

Judocy Hiszpanii i Gruzji prowadzą w klasyfikacji medalowej po pierwszym dniu mistrzostw Europy w Zagrzebiu, mając w dorobku po złotym i brązowym krążku. W czwartek rywalizowano w pięciu kategoriach wagowych. Arleta Podolak (57 kg) w pierwszej walce uległa Timnie Nelson Levy z Izraela.

Belgijski kolarz Thibau Nys (Lidl-Trek) wygrał drugi etap wyścigu Tour de Romandie, 171 km z Fryburga do Salvan/Les Marecottes, i został liderem klasyfikacji generalnej. Łukasz Owsian (Arkea-B&B Hotels) zajął 118. pozycję ze stratą ponad ośmiu minut.

Były trener reprezentacji Polski siatkarzy Belg Vital Heynen został selekcjonerem męskiej reprezentacji Chin. Celem kilkuletniej umowy są igrzyska olimpijskie w Los Angeles w roku 2028 - podała agencja Xinhua.

AS Roma pokonała na wyjeździe Udinese 2:1 w dokończonym w czwartek meczu 32. kolejki włoskiej ekstraklasy z 14 kwietnia. Wówczas spotkanie przerwano w 72. minucie, przy stanie 1:1, z powodu zasłabnięcia piłkarza gości Evana Ndicki.

Czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski pewnie wygrała swój wyścig eliminacyjny podczas pierwszego dnia rywalizacji mistrzostw Europy w wioślarstwie rozgrywanych w węgierskim Szegedzie.

Turniej finałowy Billie Jean King Cup zostanie rozegrany w dniach 12-20 listopada w Sewilli w zmienionym formacie play off, podobnym do formuły Pucharu Davisa - ogłosiła we wtorek Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Losowanie drabinki fazy play off, z udziałem reprezentacji Polski, odbędzie się we wtorek w Londynie.

W weekend w Dudelange troje polskich szermierzy wystąpi w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. To ostatnia szansa, by zapewnić sobie prawo występu w Paryżu. W każdej broni uzyska je tylko zwycięzca.

Kontuzja, jakiej doznał piłkarz ręczny Industrii Michał Olejniczak podczas ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z SC Magdeburg, okazała się mniej groźna niż przypuszczano. Reprezentanta Polski czeka jednak przynajmniej sześciotygodniowa przerwa w treningach.

Po raz pierwszy w historii mecz włoskiej ekstraklasy piłkarskiej poprowadzi zespół sędziowski składający się z kobiet. Do tego wydarzenia dojdzie w niedzielę, gdy Inter Mediolan podejmie Torino. W przeszłości panie sędziowały już spotkania Serie A, ale ich asystentami byli mężczyźni.

Najlepsi w sezonie zasadniczym koszykarze Boston Celtics przegrali z Miami Heat 101:111 w drugim meczu pierwszej rundy play off ligi NBA. Goście wyrównali stan rywalizacji do czterech zwycięstw na 1-1. Drugi krok w kierunku kolejnej rundy zrobiła drużyna Oklahoma City Thunder.

Broniący tytułu Vegas Golden Knights po raz drugi - tym razem 3:1 - pokonali na wyjeździe najlepszych na Zachodzie w sezonie zasadniczym ligi NHL Dallas Stars. Drugie zwycięstwo odnieśli w play off Boston Bruins, a Los Angeles Kings wygrali po dogrywce w Edmonton.