Środa 14 lutego

Wydarzenia sportowe

Liderka światowego rankingu Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dausze. Polska tenisistka, która broni tytułu, pokonała w środę Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową 6:1, 6:4. Następną rywalką Świątek będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Michał Chmielewski na 200 m stylem motylkowym i polska sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym zajęli czwarte miejsca w środowych finałach pływackich mistrzostw świata w Dausze. Do finału na 50 m stylem grzbietowym awansowała Adela Piskorska.

Roksana Zasina oraz Patrycja Gil awansowały do półfinału zapaśniczych mistrzostw Europy odbywających się w Bukareszcie. Jeśli w środowy wieczór wygrają pojedynki i wejdą do finału, będą miały zapewniony co najmniej srebrny medal.

Johannes Thingnes Boe został w czeskim Novym Mescie na Morave mistrzem świata w biegu indywidualnym na 20 km. To 19. w karierze złoty medal 30-letniego norweskiego biathlonisty. Polacy zajęli odległe lokaty.

Męska reprezentacja Polski od zwycięstwa nad Czechami 3:2 rozpoczęła udział w drużynowych mistrzostwach Europy w badmintonie w Łodzi. Polki w swoim pierwszym meczu grupowym przegrały z Turczynkami 1:4. Turniej potrwa do niedzieli.

Sztangistka Monika Szymanek zajęła ósme, a Maria Połka - dziewiąte miejsce w kat. 59 kg mistrzostw Europy, które odbywają się w Sofii. Marek Komorowski (67 kg) uplasował się na 14. pozycji. Złote medale zdobyli Ormianin Gor Sahakjan i broniąca tytułu Ukrainka Kamiła Konotop.

Francisco Rodriguez został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Rayo Vallecano, a jego miejsce zajął Inigo Perez - poinformował madrycki klub hiszpańskiej ekstraklasy.

Piłkarz Quincy Promes został skazany na sześć lat więzienia przez sąd rejonowy w Amsterdamie za przemyt ponad tony kokainy do Holandii. Zawodnik Spartaka Moskwa nie trafi jednak za kratki, gdyż Rosja nie ma podpisanej z Holandią umowy ekstradycyjnej

Szwajcar Sandro Michel jest w stabilnym stanie w szpitalu po tym, jak został potrącony przez bobslej podczas treningu przed zawodami Pucharu Świata w niemieckim Altenbergu - poinformowała jego federacja.

Rafael Nadal, który z powodu kontuzji nie wziął udziału w wielkoszlemowym Australian Open, wycofał się z turnieju ATP w Dausze. Hiszpański tenisista przyznał, że nie wrócił jeszcze do pełni zdrowia. Rywalizacja w Katarze rozpocznie się 19 lutego.

W wieku 79 lat zmarł ceniony pięściarz i trener Ludwik Denderys, uczestnik igrzysk olimpijskich w 1972 roku i dwukrotny medalista mistrzostw Europy - poinformował Polski Związek Bokserski.

Polska sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym uzyskała piąty czas eliminacji - 3.46,57 i awansowała do wieczornego finału pływackich mistrzostw świata w Dausze.

Piłkarz Legii Warszawa Marc Gual jest przeziębiony i nie poleciał z drużyną do Norwegii na mecz z Molde w barażach o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji. Hiszpański napastnik jest królem strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy.

Connor McDavid z Edmonton Oilers zaliczył rekordowe w karierze sześć asyst, a jego zespół pokonał Detroit Red Wings 8:4 w jednym z wtorkowych meczów ligi NHL. To drugi występ 27-letniego hokeisty, w którym uzyskał sześć punktów.

Kenijska lekkoatletka startująca w maratonach Sarah Chepchirchir została zawieszona na osiem lat za drugie naruszenie przepisów antydopingowych. Decyzję opublikowała i zatwierdziła komisja ds. uczciwości w lekkoatletyce (AIU).

Prowadzący w Konferencji Zachodniej ligi NBA Boston Celtics pokonali we wtorek New Jersey Nets 118:110, a liderujący na Zachodzie Minnesota Timberwolves wygrali z Portland Trail Blazers 121:109. Litewski koszykarz "Królów" Domantas Sabonis uzyskał 18. w sezonie tzw. triple-double.