Sobota 9 marca

Wydarzenia sportowe

Piotr Żyła zajął 12. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Wygrał lider klasyfikacji generalnej Austriak Stefan Kraft. To jego 41. zwycięstwo w karierze.

W sobotnich meczach 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy nie wyłoniono zwycięzców. Górnik Zabrze zremisował z Lechem Poznań 0:0, Korona Kielce z Cracovią 1:1, a Puszcza Niepołomice z Rakowem Częstochowa również 1:1.

"Cieszę się, że dobrze zaczęłam ten turniej, ponieważ pierwsze rundy nie są łatwe" - podkreśliła liderka rankingu tenisistek Iga Świątek po zwycięstwie nad Amerykanką Danielle Collins 6:3, 6:0 w drugiej rundzie turnieju WTA rangi 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Jej kolejną rywalką będzie Czeszka Linda Noskova.

Brytyjczyk Cameron Norrie pokonał Włocha Lorenzo Sonego 6:4, 6:4 i w trzeciej rundzie turnieju ATP rangi 1000 w Indian Wells może być rywalem Huberta Hurkacza. Polak nad ranem w niedzielę rozpocznie udział w imprezie od pojedynku z Francuzem Gaelem Monfilsem.

Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał w Dżuddzie wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej, drugą rundę mistrzostw świata Formuły 1. Uwzględniając także końcówkę poprzedniego sezonu to dziewiąte z rzędu zwycięstwo obrońcy tytułu, a łącznie 56. Na podium stanął po raz setny w karierze.

Kamil Kasperczak zajął trzecie miejsce, a Anna Maliszewska była czwarta w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Triumfowali reprezentant gospodarzy Ahmet Elgendy i Węgierka Michelle Gulyas.

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata rozegranym w szwedzkim Aare. Zwyciężyła Włoszka Federica Brignone.

Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie równoległym w niemieckim Winterbergu. Pozostali Polacy odpadli w eliminacjach. Zwyciężyli Koreańczyk Lee Sangho oraz Czeszka Ester Ledecka.

Biathlonistki Natalia Sidorowicz, Kamila Żuk, Anna Mąka i Joanna Jakieła zajęły w Soldier Hollow w USA ósme miejsce w ostatniej w tym sezonie Pucharu Świata sztafecie 4x6 km. Zwyciężyły Norweżki, a za nimi uplasowały się Niemki i Szwedki.

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch spadli po piątym dniu mistrzostw świata w żeglarskiej olimpijskiej klasie 49er z trzeciego na piąte miejsce. Szóstą lokatę zajmują Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. Regaty na Lanzarote zakończą się w niedzielę.

Koszykarki SKK Polonii pokonały w sobotę w Warszawie ukraiński BK Frankiwsk-Prykarpattia 66:56 w finale Europejskiej Ligi Koszykówki Kobiet (EWBL). Pierwszy w tych rozgrywkach występ stołecznego zespołu w meczu o tytuł zakończył się historycznym dla klubu sukcesem.

Rosjanin Aleksander Własow z ekipy Bora-hansgrohe wygrał na podjeździe Madone d'Utelle w Alpach Nadmorskich siódmy etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Koszulkę lidera z trudem zachował siódmy na mecie Amerykanin Brandon McNulty (UAE Team Emirates).

Duński kolarz Jonas Vingegaard z ekipy Visma odniósł drugie z rzędu zwycięstwo etapowe w Tirreno-Adriatico i umocnił się na pozycji lidera, uzyskując w przededniu zakończenia wyścigu bezpieczną przewagę nad rywalami.