Czwartek 15 lutego

Wydarzenia sportowe

Piłkarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe 2:3 z norweskim Molde FK w pierwszym meczu barażowym o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Warszawie.

Liderka światowego rankingu Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Dausze. Broniąca tytułu polska tenisistka pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:0.

Sztangistka Wiktora Wołk uzyskała w dwuboju 215 kg i wywalczyła brązowy medal w kat. 64 kg. mistrzostw Europy, które odbywają się w Sofii. Tytuł zdobyła Ukrainka Hanna Dawydowa - 220 kg.

Adela Piskorska, z czasem 28,09 s, zajęła szóste miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata w Dausze. Natomiast do piątkowego finału na 100 m kraulem, z siódmym czasem, awansowała Kornelia Fiedkiewicz, która wynikiem 54,01 s ustanowiła rekord Polski.

Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału (2. runda) halowego turnieju ATP na kortach twardych w Rotterdamie. Rozstawiony z numerem czwartym polski tenisista przegrał po zaciętym pojedynku z Holendrem Tallonem Griekspoorem 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 6:7 (4-7).

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału debla w tenisowym turnieju ATP w amerykańskim mieście Delray Beach. W czwartek Polak i Monakijczyk pokonali w drugiej rundzie Argentyńczyka Guido Andreozziego i Meksykanina Miguela Angela Reyes-Varelę 6:2, 6:2.

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała z 31. na 30. miejsce w najnowszym notowaniu rankingu FIFA. Liderem pozostają mistrzowie świata - Argentyńczycy, którzy wyprzedzają Francuzów i Anglików. W czołowej dziesiątce nie doszło do żadnej zmiany.

Piłkarska reprezentacja Polski wystąpi w marcu w dwustopniowych barażach o awans na Euro 2024 w Niemczech, ale PZPN musi już przygotowywać się do ewentualnego udziału w turnieju. Jak dowiedziała się PAP, wybrano trzy potencjalne bazy - w okolicach Bremy, w Berlinie i Dortmundzie.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań przegrali z angielskim Wimbledon HC 1:3 (1:2) w pierwszym meczu Halowego Klubowego Pucharu Europy, który w czwartek rozpoczął się w Wiedniu. Kolejnymi rywalami wojskowych będą HAHK Mladost Zagrzeb i Harvestehuder THC Hamburg.

Natalia Sidorowicz i Marcin Zawół zajęli 13. miejsce w rywalizacji supermikstów podczas biathlonowych mistrzostw świata w czeskim Novym Mescie na Morave. Zwyciężyli Francuzi Lou Jeanmonnot i Quentin Fillon Maillet.

Norweska prokuratura domaga się trzech lat i siedmiu miesięcy więzienia za korupcję dla byłego prezesa Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) Andersa Besseberga.

Polski Komitet Olimpijski po raz pierwszy w historii podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu otworzy Dom Polski, który będzie przestrzenią do spotkań przede wszystkim dla polskich sportowców i przedstawicieli mediów, ale także dla kibiców.

Ksawery Masiuk na 200 m stylem grzbietowym i Kornelia Fiedkiewicz na 100 m stylem dowolnym awansowali do wieczornych półfinałów pływackich mistrzostw świata w Dausze.

Brytyjczyk Aidan Heslop zdetronizował Rumuna Costantina Popovici i po raz pierwszy w karierze zdobył złoty medal pływackich mistrzostw świata w skokach z dużej wysokości. Obrońca tytułu w Dausze był dopiero ósmy.

Wszystko wskazuje, że policzone są godziny Juergena Klinsmanna jako selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Korei Płd. Zwolnienie Niemca zaleca władzom federacji komisja techniczna, która analizowała występ drużyny w zakończonym w sobotę Pucharze Azji.

Blisko 190 łyżwiarzy z 31 państw, w tym 10 Polaków, rywalizować będzie od piątku do niedzieli w Gdańsku w finałowych zawodach Pucharu Świata w short tracku. „Mamy potencjał do zajęcia miejsc na podium” – zapewnił dyrektor sportowy PZŁS Konrad Niedźwiedzki.

Reprezentant Polski Jeremy Sochan zdobył 10 punktów dla San Antonio Spurs, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Dallas Mavericks 93:116 w jednym z 13 środowych meczów koszykarskiej ligi NBA. W rozgrywkach nastąpi teraz ośmiodniowa przerwa z uwagi na Weekend Gwiazd.

Hokeiści Florida Panthers pokonali na wyjeździe Pittsburgh Penguins 5:2 i zbliżyli się na dwa punkty do prowadzącego w Atlantic Division oraz wschodniej "połówce" ligi NHL zespołu Boston Bruins.