Piątek 15 marca

Wydarzenia sportowe

Aleksander Zniszczoł był piąty, Kamil Stoch 32., Piotr Żyła 35., Dawid Kubacki 36., a Maciej Kot 42. w prologu do sobotniego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. W zawodach wystartuje 40 zawodników. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Peter Prevc.

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek znalazła się w składzie reprezentacji Polski na wyjazdowy mecz Billie Jean King Cup ze Szwajcarią, który w dniach 12-13 kwietnia rozegrany zostanie w Biel - poinformował PZT.

Trener reprezentacji Estonii Thomas Haeberli ogłosił 25-osobową kadrę na baraże o awans do mistrzostw Europy - w półfinale zmierzy się 21 marca z Polską w Warszawie. Na tej liście są m.in. piłkarze z 1. ligi polskiej - Artur Pikk z Odry Opole i Marten Kuusk z GKS Katowice.

Komitety olimpijskie Estonii, Łotwy i Litwy wystosowały wspólny list do MKOl, w którym podtrzymują sprzeciw dotyczący dopuszczenia rosyjskich i białoruskich sportowców do udziału w igrzyskach w Paryżu. Są też przeciwne ich obecności podczas ceremonii otwarcia.

Polska przegrała w Gdańsku z Serbią 25:26 (12:13) w pierwszym towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych. Rewanż zaplanowano na niedzielę. Oba zespoły przygotowują się do majowych kwalifikacji mistrzostw świata. Współgospodarzami przyszłorocznego mundialu będą Chorwacja, Dania i Norwegia.

Norweski biathlonista Johannes Boe wygrał w kanadyjskim Canmore ostatni sprint na 10 km i zbliżył się do piątego w karierze triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepszy z Polaków Jan Guńka był 44.

Norwegowie Kristine Stavaas Skistad i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w szwedzkim Falun sprinty techniką dowolną zaliczane do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polacy odpadli w eliminacjach.

Grecki torowiec Christos Volikakis został tymczasowo zawieszony w związku z wykryciem zabronionej substancji w próbce pobranej podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku - poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Polskie sztafety mieszana i męska awansowały do półfinałów mistrzostw świata w short tracku, które rozpoczęły się w Rotterdamie. Bezpośredni awans na 1500 m do tej samej fazy z biało-czerwonych wywalczyła tylko Kamila Stormowska.

Polskie kolarki torowe Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zajęły piąte miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Narodów w Hongkongu. W finale Brytyjki wygrały z Niemkami, a na trzecim stopniu podium stanęły Chinki.