Sobota 6 kwietnia

Wydarzenia sportowe

Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP na kortach ziemnych w portugalskim Estoril. Rozstawiony z numerem drugim polski tenisista pokonał Chiljczyka Cristiana Garina 6:3, 3:6, 6:3. Spotkanie trwało blisko dwie godziny.

Piłkarze Bayernu Monachium przegrali na wyjeździe z beniaminkiem Heidenheim 2:3 w 28. kolejce. Ustępujący mistrzowie Niemiec mają 16 punktów straty do pierwszego w tabeli Bayeru Leverkusen, który pokonał w Berlinie Union 1:0. Lider może zapewnić sobie tytuł w następny weekend.

Polscy żużlowcy zdobyli w Grudziądzu złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni, którzy obronili tytuł, uzyskali 51 pkt i wyprzedzili Danię - 35 i Szwecję - 20. Czwarte miejsce zajęli Czesi - 13. To trzeci triumf reprezentacji Polski w tych zawodach w ich trzyletniej historii.

Wicelider piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał przed własną publicznością Wartę Poznań 2:1 w 27. kolejce. Podopieczni trenera Jacka Magiery mają punkt straty do prowadzącej Jagiellonii Białystok, która w niedzielę zagra w Warszawie z Legią.

Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) zdobyła w Baku prawo startu w turnieju zapaśniczym igrzysk XXXIII olimpiady w Paryżu w wadze 68 kg.

Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrał rozegrane po raz 53. żeglarskie zawody Pucharu Świata o Trofeum Księżniczki Zofii w klasie iQFoil. Trzecie miejsce na Majorce, także w olimpijskiej klasie 49er, zajęli skiffiści Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk).

Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Holender Max Verstappen z zespołu Red Bull wygrał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Japonii, czwartej rundy mistrzostw świata. To 36. pole position w jego karierze.

Piłkarz Lens Przemysław Frankowski zdobył bramkę w meczu 28. kolejki francuskiej ekstraklasy u siebie z Le Havre, zremisowanym 1:1. To trzeci gol reprezentanta Polski w tych rozgrywkach od początku sezonu.

Hiszpan Carlos Rodriguez z drużyny Ineos-Grenadiers wygrał szósty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków. Drugi na mecie w Eibar jego rodak Juan Ayuso (UAE Team Emirates) zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Piłkarze Arsenalu Londyn wygrali na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 3:0 w meczu 32. kolejki Premier League i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W pokonanym zespole wystąpił Jakub Moder.

Mistrzyni świata Belgijka Lotte Kopecky z ekipy SD Worx wygrała prestiżowy klasyk kolarski Paryż-Roubaix. Na finiszu na słynnym betonowym welodromie wyprzedziła Włoszkę Elisę Balsamo (Lidl-Trek) i Brytyjkę Pfeiffer Georgi (dsm-firmenich).

Polskie hokeistki przegrały ze Słowacją 1:5 (0:1, 1:3, 0:1) na zakończenie mistrzostw świata dywizji 1B w Rydze. Jedyną bramkę na początku drugiej tercji zdobyła Wiktoria Sikorska. Biało-czerwone zajęły ostatnie miejsce i spadły do dywizji 2A.

Marcin Budziński zajął trzecie miejsce na mecie trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour of Mersin w Turcji. Zawodnik drużyny Mazowsze Serce Polski pozostaje liderem klasyfikacji generalnej. W sobotę zwyciężył Hiszpan Benjamin Prades (VC Fukuoka).

Zuzanna Cieślar z ZKS Sosnowiec i Olaf Stasiak z KKSz Konin triumfując ze swoimi klubami w turniejach drużynowych zdobyli drugie złote medale rozgrywanych w Warszawie mistrzostw Polski w szermierce. W piątek oboje byli najlepsi indywidualnie.