Niedziela 18 lutego

Wydarzenia sportowe

21-letni Jakub Szymański zdobył w Toruniu złoty medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 m ppł. W rywalizacji tyczkarzy najlepszy był Piotr Lisek, w skoku wzwyż Norbert Kobielski. W biegu ma 400 m triumfowała niespełna 36-letnia Marika Popowicz-Drapała.

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali u siebie z Puszczą Niepołomice 1:1 w 21. kolejce ekstraklasy, ratując punkt w końcówce. Derby Łodzi dla Widzewa, który pokonał ŁKS na jego stadionie 2:0. W pierwszym niedzielnym meczu Zagłębie Lubin zremisowało z Cracovią 1:1.

Bayern Monachium uległ na wyjeździe VfL Bochum 2:3 w 22. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. To trzecia z rzędu porażka Bawarczyków w meczu o stawkę. W poprzedni weekend przegrali z liderem Bayerem Leverkusen 0:3, a w środę - z Lazio Rzym w Lidze Mistrzów 0:1.

Ostatniego dnia mistrzostw świata w pływaniu w Dausze biało-czerwoni wywalczyli dwa brązowe medale. Trzecie miejsca zajęli: Ksawery Masiuk na 50 m st. grzbietowym i Katarzyna Wasick na 50 m st. dowolnym. W sobotę również trzeci na 100 m st. motylkowym był Jakub Majerski.

Weronika Zielińska-Stubińska uzyskała w dwuboju 235 kg i zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kat. 81 kg. To pierwszy złoty medal dla Polski na pomoście w Sofii.

Holenderka Femke Bol wynikiem 49,24 s pobiła własny halowy rekord świata w biegu na 400 metrów podczas niedzielnych mistrzostw Holandii w Apeldoorn.

Koszykarze Legii Warszawa wywalczyli Puchar Polski pokonując w finale turnieju w Sosnowcu Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 94:71 (18:20, 22:21, 25:14, 29:16). To dopiero drugie trofeum w historii warszawskigo klubu. Po pierwsze stołeczny zespół sięgnął ponad 50 lat temu - w 1970 roku.

Zespół GeVi Napoli prowadzony przez trenera reprezentacji Polski koszykarzy Igora Milicica zdobył Puchar Włoch pokonując w finale w Turynie euroligowy EA7 Armani Mediolan 77:72 (24:19, 19:17, 17:17, 17:19). Skrzydłowy kadry Michał Sokołowski zdobył 13 punktów, miał sześć zbiórek i trzy asysty.

Weronika Falkowska i Karol Filar zdobyli w singlu tytuły halowych mistrzów Polski w tenisie. Falkowska okazała się najlepsza również w deblu, w parze z Giną Feistel. Impreza była rozgrywana w Lesznie.

Magdalena Fręch po zwycięstwie nad Rosjanką Jekateriną Aleksandrową 7:6 (7-2), 6:3 awansowała do 2. rundy tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Druga z Polek Magda Linette uległa w swoim pierwszym pojedynku Japonce Nao Hibino 2:6, 6:3, 4:6.

Obydwa polskie zespoły rywalizujące w Pusan w drużynowych mistrzostwach świata w tenisie stołowym odniosły w niedzielę zwycięstwa. Mężczyźni wygrali z Indiami 3:1, a kobiety pokonały Słowaczki 3:0.

Francuzka Justine Braisaz-Bouchet wygrała bieg ze startu wspólnego na 12,5 km, kończący rywalizację kobiet w biathlonowych mistrzostwach świata w Novym Mescie na Morave. Natalia Sidorowicz była 16., a Joanna Jakieła 25. To był ostatni występ biało-czerwonych w czempionacie.

Fin Esapekka Lappi (Hyundai I20 Rally1) wygrał Rajd Szwecji, drugą rundę mistrzostw świata. Impreza została rozegrana w trudnych, zimowych warunkach, które boleśnie zweryfikowały kilku kandydatów do miejsc na podium.

Austriaczka Stephanie Venier wygrała w szwajcarskiej Crans Montanie supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 37. miejsce.

Damian Żurek, który w piątek wywalczył brązowy medal na 500 m mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w kanadyjskim Calgary, w sobotę na dystansie dwa razy dłuższym był siódmy. Zwyciężył Amerykanin Jordan Stolz.

Aleksander Zniszczoł zajął 14. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Kamil Stoch był 18., a Dawid Kubacki 25. Zwyciężył Słoweniec Domen Prevc.

Obie polskie sztafety 4x100 m stylem zmiennym wystąpią w niedzielnych finałach pływackich mistrzostw świata w Dausze. Mężczyźni zakwalifikowali się z czwartym czasem, a kobiety z ósmym.

Austriak Vincent Kriechmayr wygrał w norweskim Kvitfjell supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Lider klasyfikacji generalnej PŚ Szwajcar Marco Odermatt był trzeci, o jedną pozycję za nisko, by już w niedzielę zapewnić sobie małą Kryształową Kulę w tej konkurencji.

Ewa Pajor zdobyła cztery bramki dla VfL Wolfsburg w sobotnim meczu ekstraklasy piłkarskiej Niemiec. Zespół Polki, która miała też dwie asysty, pokonał na wyjeździe FC Nuernberg 9:1 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Klaudia Domaradzka zajęła 19. miejsce w rywalizacji jedynek w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w niemieckim Oberhofie. Wygrała Niemka Julia Taubitz, która jest liderką klasyfikacji generalnej.

Mierzący 188 cm Mac "Mat" McClung wygrał konkurs wsadów podczas Weekendu Gwiazd NBA w Indianapolis. Niespodziewany zwycięzca sprzed roku w Salt Lake City w sobotę powtórzył ubiegłoroczny sukces.