Piątek 1 marca

Wydarzenia sportowe

Pogoń Szczecin zagra z Jagiellonią Białystok, a pierwszoligowa Wisła Kraków z Piastem Gliwice w półfinałach piłkarskiego Pucharu Polski. Piątkowe losowanie odbyło się w siedzibie PZPN.

Widzew Łódź złożył protest do PZPN w związku z przebiegiem ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski, w którym przegrał na wyjeździe po dogrywce z Wisłą Kraków 1:2. Klub z Łodzi wnosi o powtórzenie meczu z powodu błędnej decyzji sędziego, która zdaniem działaczy Widzewa wypaczyła wynik spotkania.

Kanadyjka Sarah Mitton triumfowała w pchnięciu kulą w halowych mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Druga była reprezentantka Niemiec Yemisi Ogunleye, a trzecia Amerykanka Chase Jackson. To pierwsza zakończona konkurencja imprezy, która rozpoczęła się w piątek w Glasgow.

Anna Wielgosz i Angelika Sarna odpadły w eliminacjach biegu na 800 m podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Do półfinałów awansowało 12 biegaczek: po dwie najszybsze z każdej serii oraz dwie z najlepszymi czasami. Natomiast Mateusz Borkowski nie awansował do półfinału biegu na 800 m. Reprezentant Polski uzyskał czas 1.48,07 i zajął ostatnie, piąte miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym.

Aleksander Zniszczoł był szósty, Kamil Stoch 15., Piotr Żyła 21., Maciej Kot 45., a Paweł Wąsek 48. w kwalifikacjach do piątkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Fińskim Lahti. Zawody z udziałem pięciu Polaków rozpoczną się o godzinie 17.

Judoczka Arleta Podolak zajęła trzecie miejsce w wysoko punktowanym turnieju Grand Slam w Taszkencie. Polka w walce kategorii 57 kg pokonała przez waza-ari Niemkę Seiję Ballhaus. Zawody zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich.

Jeremy Sochan zdobył 21 punktów i 10 zbiórek, a jego drużyna San Antonio Spurs wygrała u siebie z Oklahomą City Thunder 132:118. Było to dopiero 12. zwycięstwo koszykarzy z Teksasu w sezonie ligi NBA.

Liderka klasyfikacji generalnej Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold wygrała w Oslo bieg indywidualny na 15 km zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata. Najwyżej z Polek uplasowała się Natalia Sidorowicz, która była 41.

Rozstawieni z numerem drugim Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys awansowali do półfinału gry podwójnej w tenisowym turnieju ATP w Acapulco. Pokonali Austriaków Alexandra Erlera i Lucasa Miedlera 6:3, 2:6, 13-11.

Trener Jacek Magiera przedłużył umowę z piłkarskim Śląskiem Wrocław do czerwca 2026 roku. „Stawiamy sobie wysokie cele. Najpierw chcemy, aby na koniec sezonu drużyna zdobyła miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach” – powiedział. W sobotę Śląsk zmierzy się u siebie z Widzewem Łódź.