Wtorek 13 lutego

Wydarzenia sportowce

Michał Chmielewski, z trzecim czasem, awansował do finału 200 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Dausze. W półfinale przepadł jego brat Krzysztof, który został zdyskwalifikowany. Walkę o medale w tej konkurencji zaplanowano na środę.

Według wstępnych danych firmy Nielsen i stacji CBS, niedzielny finał ligi futbolu amerykańskiego Super Bowl, z udziałem drużyn Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers, był najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w historii Stanów Zjednoczonych.

Włoska biathlonistka Lisa Vittozzi wygrała w czeskim Novym Mescie na Morave bieg na 15 km i zdobyła pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw świata w konkurencji indywidualnej. Najlepsza z Polek Anna Mąka zajęła 36. miejsce. Z kolei Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła zapewniły sobie prawo występu w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km, w którym udział bierze 30 zawodniczek.

Szwedka Linn Svahn i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w kanadyjskim Canmore sprinty techniką klasyczną zaliczane do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polacy nie startowali.

Bułgarscy sztangiści Angel Rusew (kat. 55 kg) i Gabriel Marinow (61 kg) zdobyli w Sofii złote medale mistrzostw Europy. W rywalizacji kobiet w kat. 55 kg triumfowała Ormianka Aleksandra Grigorjan. We wtorek Polacy nie startowali.

Magda Linette odpadła z turnieju WTA 1000 w Dausze w drugiej rundzie. Polska tenisistka przegrała z rozstawioną z numerem piątym Chinką Qinwen Zheng 2:6, 6:2, 3:6.

Jan Kałusowski na 50 m st. klasycznym oraz Krzysztof i Michał Chmielewscy na 200 m st. motylkowym awansowali do półfinałów w pływackich mistrzostwach świata w Dausze. Biało-czerwoni powalczą o finały w sesji wieczornej.

Kierownictwo FC Barcelona musiało zapłacić w ostatnim roku ponad 40 mln euro z tytułu nałożonych na klub kar finansowych. Sankcje pochodzą zarówno od hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości, jak też instytucji sportowych.

Jeremy Sochan zdobył 16 punktów, a jego San Antonio Spurs wysoko pokonali na wyjeździe Toronto Raptors 122:99, przerywając serię siedmiu porażek. Było to ich 11. zwycięstwo w obecnym sezonie ligi NBA. Reprezentant Polski był tego dnia trzecim strzelcem zespołu.

Bo Henriksen został trenerem piłkarzy FSV Mainz - poinformował klub Bundesligi. 49-letni Duńczyk, który podpisał kontrakt do 2026 roku, zastąpił zwolnionego w poniedziałek Jana Siewerta.

Środkowy pomocnik Mikkel Maigaard został nowym piłkarzem Cracovii – poinformował krakowski klub, który zajmuje obecnie 11. miejsce w ekstraklasie. Duńczyk podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Alex Pietrangelo rozegrał tysięczny mecz w hokejowej lidze NHL, alel jego zespół Vegas Golden Knights przegrał przed własną publicznością z Minnesota Wild 3:5. "Złoci Rycerze" bronią Pucharu Stanleya.

Liga Narodów od 2025 roku zostanie powiększona do 18 zespołów, zarówno w przypadku siatkarzy, jak i siatkarek - poinformowała we wtorek organizacja zajmująca się organizacją rozgrywek Volleyball World. Nie będzie już podziału na drużyny stałe i "pływające".