Niewykluczone, że niebawem kilku z tych zawodników zobaczymy na seniorskich parkietach. Fot. GTK Gliwice

Złoto do złota

W Gliwicach znakomicie pracują z młodzieżą. Klub w tym roku zdobył dwa tytuły mistrzowskie!

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Drugi raz w sezonie 2023/24 GTK Gliwice sięgnęło po mistrzostwo Polski. Zespół z Górnego Śląska zwyciężył w kategorii U-17. W finale podopieczni trenera Piotra Hałasa pokonali WKK Wrocław, decydującą o losach spotkania przewagę uzyskując w czwartej kwarcie. Brąz dla Trefla 1LO Sopot.

Finałowe spotkanie było bardzo wyrównane. Wrocławianie wygrali pierwszą kwartę i prowadzili do przerwy. Po niej lepsi byli zawodnicy z Gliwic. Bohaterami w obozie zwycięzców byli Kajetan Misztal i Miłosz Majewski, którzy zebrali w sumie aż 31 piłek! 16-letni Misztal został wybrany MVP turnieju finałowego. - Pracowaliśmy na to cały sezon. Dla mnie, dla Miłosza Majewskiego i Wojtka Błocha był on szczególnie udany, bo zdobyliśmy dwa złote medal - mówił po finale Misztal. W drodze do finału drużyna trenera Hałasa pokonała AK Komorów (84:81) oraz Akademię Koszykówki Legii Warszawa (75:72).

Przed rokiem GTK skończyło mistrzostwa U-17 na 2. miejscu, ulegając finale Arce Gdynia. - Fantastyczna historia. Nikt by tego nie wymyślił. Na razie nie dociera do nas to, co się stało. Będziemy wracać do meczu z Legią i tego fantastycznego come backu. W finale natomiast była kontrola. To kapitalny turniej w naszym wykonaniu - cieszył się trener Hałas, który po finałowym meczu był niemal całkowicie zachrypnięty.

Misztal był najlepszym graczem całego turnieju, a Mateusz Szymański został MVP drużyny. - To jest nasza mocna dusza w szatni - chwalił zawodnika szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w marcu gliwiczanie zostali mistrzami Polski do lat 19. Trenerem tej drużyny jest Andrzej Bartosz.

SKŁAD MISTRZÓW POLSKI: Kajetan Miszta, Miłosz Majewski, Nikodem Holisz, Marcel Walczuk, Kacper Wójt, Dawid Grzechowia, Adrian Konrack, Wojciech Belkner, Olaf Olaszczyk, Mateusz Szymański, Wojciech Błoch, Marcin Kowalski, Miłosz Szul. Trener Piotr Hałas, trener przygotowania motorycznego Jacek Warachim.