W Cali bez sukcesów

SZERMIERKA

Ewa Trzebińska zajęła 27. miejsce, a Martyna Swatowska-Wenglarczyk była 29. w zawodach Pucharu Świata Grand Prix FIE w szpadzie w kolumbijskim Cali. Zwyciężyła Francuzka Auriane Mallo-Breton, która w finale pokonała Włoszkę Giulię Rizzi 15:14. To pierwszy pucharowy triumf 30-letniej wicemistrzyni Europy w ubiegłego roku. W rywalizacji mężczyzn, bez udziału Polaków, triumfował Japończyk Koki Kano. W decydującym pojedynku wygrał z Węgrem Gergely Siklosim 15:8 i po raz trzeci zwyciężył w zawodach PŚ.

Trzebińska zmagania w turnieju głównym - z udziałem 64 zawodniczek - zaczęła od zwycięstwa w 1/32 finału nad Włoszką Vittorią Siletti 13:7, ale w następnej rundzie uległa Chince Chen Chen 14:15. Z kolei Swatowska-Wenglarczyk (obie AZS AWF Katowice) po wygranej z Alessandrą Bozzą 15:9 w 1/16 finału była gorsza o jedno trafienie (14:15) od innej szpadzistki z Italii, dwukrotnej mistrzyni globu Rosselli Fiamingo. Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) w 1/32 finału przegrała z Estonką Nelli Differt 7:15 i została sklasyfikowana na 57. pozycji. Eliminacji nie przebrnęły pozostałe biało-czerwone, w tym najwyżej notowana z nich Renata Knapik-Miazga (20. w świecie).