Postawa i gole Michała Pietraczyka pomogły ustronianom w zdobyciu cennych punktów. Fot. Dorota Dusik

Urodzinowe zwycięstwa

GRUPA II

Gwarek Ornontowice - Kuźnia Ustroń 2:4 (1:3)

Bramki: Sewerin 4, Kasprzyk 49 - Pietraczyk 2, 41, Bujok 30, Turoń 86 - głową.

GWAREK: Ćwik - Zdrzałek, Pielichowski, Ściślak, Cichoń - Jabłoński (76. Grzegorz), Rocki (72. Popiel), Boczar (46. Pilch) - Kasprzyk, Sewerin, Kowalik. [Trener] Marcin WROŃSKI.

KUŹNIA: Skocz - Ligocki, Turoń, Mezu, Gomes - Tarasz (55. Sudoł), Bui, Szlufarski (68. Waliczek), Bujok - Pietraczyk (68. Fiedor), Rycka (80. Sikora). [Trener] Daniel KUBACZKA.

Sędziował Mirosław Zapotoczny (Opole). [Widzów] 150.

Żółte kartki: Sewerin, Pielichowski - Mezu, Gomes, Fiedor.

Po wtorkowym 3:1 z Decorem w sobotę piłkarze Kuźni przyjechali do Ornontowic i... kuli żelazo póki gorące. Choć walczą o utrzymanie, to w starciu z niepokonanym wiosną Gwarkiem sięgnęli po komplet punktów. - We wtorek urodziny miał Michał Rycka, a w sobotę Łukasz Tarasz i dla nich sięgnęliśmy po zwycięstwa - uśmiechał się Daniel Kubaczka, szkoleniowiec ustronian. - Muszę spojrzeć, kto za tydzień ma jubileusz, bo może to jest sposób na dobrą grę. A mówiąc poważnie, cieszę się, że drużyna złapała flow, bo to nasza 3. wygrana z rzędu z silnym rywalem, a bardzo chcemy się utrzymać.

Goście zaatakowali jako pierwsi i już w 80 sek. Michał Pietraczyk stanął oko w oko z Maksymilianem Ćwikiem i wygrał ten pojedynek. Radość ustronian trwała jednak tylko 2 minuty, bo po wrzutce Macieja Kowalika z lewego skrzydła Jakub Sewerin najszybciej przystawił nogę do piłki i z 5 m doprowadził do wyrównania. Na kolejną bramkę też nie trzeba było długo czekać, bo w 30 min sprytnym lobem z narożnika pola karnego popisał się Jakub Bujok. Natomiast 4 minuty przed końcem I połowy kolejny raz dało o sobie znać doświadczenie kapitana Kuźni. 36-letni Pietraczyk wykorzystał kiks 15 lat młodszego Ćwika i ulokował futbolówkę w pustej bramce. Jeszcze w ostatniej minucie goście próbowali „dobić” rywali, ale Rycka przegrał pojedynek z bramkarzem, który chwilę później wyłapał też strzał Błażeja Ligockiego.

Przegrywający gospodarze na II odsłonę wyszli z jedną zmianą i z zupełnie innym nastawieniem. Ruszyli bowiem do ataku i pressing na bramkarzu przyniósł efekt. Mateusz Kasprzyk przejął futbolówkę i wbiegając w pole karne oddał celny strzał, zdobywając kontaktową bramkę. Pozostałe próby Sewerina i spółki nie przyniosły już jednak powodzenia, a kontrataki Kuźni postawiły pieczęć na zwycięstwie. W 86 min Adrian Sikora wywalczył rzut wolny, Mykola Bui dośrodkował, a Kamil Turoń celnie główkował, ustalając wynik bardzo dobrego widowiska.

Jerzy Dusik

Polonia Łaziska Górne - Tempo Puńców 3:0 (1:0)

Bramki: Buchczik 12, Staniucha 63, Pipia 85.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - MKS Lędziny 6:0 (4:0)

Bramki: Merebaszwili 16 - karny, 31, Czader 22, Batelt 27, Studnicki 79, Piecuch 83.

LKS Czaniec - Rekord II Bielsko-Biała 1:3 (0:2)

Bramki: Kaspera 62 - Iwanek 23, Tekieli 31, Profic 68.

Odra Wodzisław Śląski - Orzeł Łękawica 0:1 (0:1)

Bramka: - Widuch 38.

Spójnia Landek - LKS Tworków 2:1 (0:1)

Bramki: Piejak 54, Szary 67 - Kochan 23.

Decor Bełk - GKS II Tychy 3:2 (2:2)

Bramki: Krakowczyk 4, 17, Makowski 49 - Stryczek 34 - samobójcza, Ploch 42.

ROW 1964 Rybnik - MRKS Czechowice-Dziedzice 3:0 (0:0)

Bramki: James 53, 90+1, Sikora 66.

1 - baraż o awans, 11 - baraż o utrzymanie, 12-16 - spadek

23. kolejka, 27-28.04.: Odra - Gwarek, Orzeł - ROW, MRKS - Podbeskidzie II, Lędziny - Polonia, Tempo - Czaniec, Rekord II - Spójnia, Tworków - Decor, Tychy II - Kuźnia.

(mar)

GRUPA I

Rozwój Katowice - Przemsza Siewierz 2:0 (0:0)

Bramki: Skroch 46, Kwiatkowski 50 - wolny.

Drama Zbrosławice - Znicz Kłobuck 0:2 (0:1)

Bramki: Chłód 10, Kosin 69.

Piast II Gliwice - Orzeł Miedary 1:0 (1:0)

Bramka - Daniel 25.

Unia Rędziny - Sparta Katowice 3:1 (1:1)

Bramki: Niedbała 31, Przybecki 66, Andrzejewski 87 - Januszkiewicz 43

Podlesianka Katowice - Victoria Częstochowa 1:1 (0:1)

Bramki: Paszek 71 - Mazerant 25.

Szczakowianka Jaworzno - Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:0)

Bramka - Zielonka 49.

MKS Myszków - Unia Dąbrowa Górnicza 1:0 (1:0)

Bramka - Zachara 30.

Ruch Radzionków - Szombierki Bytom 6:1 (2:0)

Bramki: Kwaśniewski 3 - wolny, Zalewski 11, Matysek 47, 57, 79, Szromek 88 - Moritz 86.

23. kolejka, 26-27.04.: Znicz - Victoria, Myszków - Podlesianka, Dąbrowa G. - Rozwój, Przemsza - Ruch, Szombierki - Rędziny, Sparta - Piast II, Orzeł - Szczakowianka, Zagłębie II - Drama.