Podium wyścigu. Od lewej: Katarzyna Niewiadoma, triumfatorka Elisa Longo-Borghini oraz Shirin van Anrooij. Fot. PAP/EPA

Uciekły w trójkę

Katarzyna Niewiadoma druga w wyścigu Dookoła Flandrii.

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła 2. miejsce w wyścigu Dookoła Flandrii, 163 km ze startem i metą w mieście Oudenaarde. Jadąca w trzyosobowej ucieczce Polka przegrała w sprincie na finiszu tylko z Włoszką Elisą Longo-Borghini (Lidl-Trek). Trzecie miejsce zajęła Holenderka Shirin van Anrooij (Lidl-Trek).

Niewiadoma odniosła największy sukces w historii występów Polek w tej imprezie. W ubiegłym roku była piąta i dotychczas to był najlepszy wynik biało-czerwonych.

Tegoroczna edycja rozgrywana była w bardzo trudnych warunkach. Drogi były śliskie od rzęsistych opadów deszczu.

- To był bardzo trudny wyścig, w bardzo trudnych warunkach. Na ciężkich podjazdach odpadały kolejne zawodniczki, dlatego jestem szczęśliwa z tego drugiego miejsca. To obiecujące w kontekście zbliżających się wyścigów - powiedziała Niewiadoma na antenie Eurosportu.

Wyniki: 1. Elisa Longo-Borghini (Włochy/Lidl-Trek) 4:16.04, 2. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), 3. Shirin van Anrooij (Holandia/Lidl-Trek) obie ten sam czas, 4. Marianne Vos (Holandia/Visma-Lease a Bike) strata 9 s, 5. Lotte Kopecky (Belgia/SD Worx-Protime), 6. Puck Pieterse (Holandia/Fenix-Deceuninck) obie ten sam czas... 54. Marta Lach (Ceratizit-WNT) 6.35, 84. Marta Jaskulska (Ceratizit-WNT) 9.26.